NA IN-LINECH NĚMECKEM

Termín: 05.08.2011 - 09.08.2011, Začátek: 20:00
Místo: Flaeming skate park - Německo, Počet lidí: 30, Organizátor: Lukáš Sadovský, Vložil: Lukáš Sadovský

NA IN-LINECH NĚMECKEM

Za devatero horami a devatero řekami leží pohádková země, kde asfaltové stezky jsou hladké, široké a suché. Stovky bruslařů se tu prohánějí všemi směry nebo posedávají a odpočívají v jednom z nespočetných altánků, nebo se občerstvují v některé bruslařské hospůdce. Přejezdy silnic jsou značeny velkými značkami "dej pozor na bruslaře!" a řidiči tyto značky respektují a přátelsky se usmívají na projíždějící lidi s kolečky na nohou a pokud je někde míjejí, tak jim ještě vesele zamávají.

Tak nějak takhle by mohla začínat bruslařská pohádka. Ve skutečnosti to není pohádka, je to naprosto úžasná realita, kterou lze najít několik set kilometrů na sever od českých hranic. Flaeming Skate park je oblast asi 40 kilometrů jižně od Berlína, kde naleznete téměř 175 kilometrů tras určených především pro bruslení, Skatearénu v Jüterbogu, ve které se v roce 2005 konalo mistrovství Evropy a spoustu dalších cyklostezek, které se dají k bruslení také docela dobře využít.

Flaeming Skate je rájem všech in-line bruslařů. Je zde celkem 6 okruhů (tzv. Rundkurs, jejichž šířka je 3m) a dalších několik příjezdových tras (šířka 2m) na hlavní okruhy. 

Rundukrs 1 - 92,25km. Nejdelší okruh, který na Flaemingu můžete absolvovat.
Rundukrs 2 - 12 km
Rundkurs 3 - 11 km
Rundkurs 4 - 43 km
Rundkurs 5 - 50,55 km
Rundkurs 6 - 48,6 km

Mapa celého areálu je k nahlédnutí zde. Dále určitě stojí za návštěvu i místní pamětihodnosti a muzea, kterých je tu hned několik. V létě se dá výborně osvěžit v jezeře Teltow-Fläming.

Doprava: dle počtu přihlášených, rozházení se do aut. Flaeming Skate park je vzdálen od Ostravy cca 500km přes Polsko. Detaily trasy zde.

Ubytování: na "divoko" a nebo v kempu. Přepokládám, že kempů bude cestou mnoho, pro srovníní ceny jednoho kempu v Oehna zde.

Jídlo: Každý sám za sebe :-), nebo po domluvě. Pivo v plechu vezmu

Přihlášeni: Lukša, Jana Mořkovská, Ketka, Honza Baran, King, Kingovka, Kikina

Rozpočet: nutné výdaje - 5 lidí v autě: cca 600Kč na benzín na hlavu, 5 lidí ve stanu (započteno auto, stan a 5 osob v něm na 3 noci): cca 500Kč na hlavu. Separé stany či jiné počty vycházejí dráže ....

Program: z pátku na sobotu odjezd kolem půlnoci (na pohodu) do Flaeming Skate parku, příjezd kolem 6 - 7hodin, kafe, snídaně a nástup na první okruh (rozmyslíme na místě který). Odpoledne až večer ubytování v kempu v Oehna. Neděle, pondělí podobně. Možnost rozšířit o koupání v termálech, či přírodním jezeře. V nepříznivém počasí jedeme na tropický ostrov nedaleko Berlína (od skate parku cca 70km, detail, dospělí € 25.00, děti 4-14 let € 19.50, 0-3 zdarma ).  Úterý menší okruh a společný odjezd do Ov. Změny programu vyhrazeny.

Dle zájmu budu informace upřesňovat a doplňovat. Více informací na mém emailu lukas.sadovsky@seznam.cz.Fotogalerie