DRAČÍ MĚSTO - OHNĚM A MEČEM

Termín: 14.10.2011 - 16.10.2011, Začátek: 18:00
Místo: Čermná ve Slezsku, Počet lidí: 40, Organizátor: Jan Zetek, Vložil: Jan Zetek

Víkendová bojová hra pro děti od 12ti let.

Bylo už pozdní odpoledne, když se rada mágů na tajném shromáždění usnesla na tomto závěru : království a vše o co jsme usilovali je v nebezpečí, král zešílel a jeho chování nemůže být dále tolerováno. Rasové čistky a pustošení západních knížectví už překročilo hranici únosnosti. Zemi hrozí občanská válka a útok severských náčelníků už je téměř jistý. Musíme něco udělat, musíme svrhnout krále a nastolit v zemi mír. Stařec Dron a arcimág Opius jako obvykle nesouhlasili, dnes je však nikdo neposlouchal.
Jednali rychle, za půl hodiny stála pětice vybraných mágů před branami hradu. Vojáci se marně pokoušeli odolat drtivé magické síle pěti. Lord Mirtas s posledními vojáky se opevnil v citadele a utíkal varovat krále. Když se mágové dostali do hlavního sálu, spatřili to čeho se obávali nejvíce. V místnosti zavládlo hrobové ticho. Stálo tam deset mužů v čele s králem Linkorem, který v rukou třímal Zorg. Dva z mužů měli v rukou to, co bylo tak dlouho skryto, dračí vejce. Ticho prořízl králův hlasitý smích, poté jeden z mužů cosi zamumlal, zablesklo se a všichni byli pryč.
„Už zase“ řekl Dron hned jak se dozvěděl co se stalo. „Vím co se bude dít, dračí mládě se může vylíhnout jen na jednom místě - dračím městě. Opie, jsme již starci, ale toto má tu nejvyšší důležitost. Měli bychom se co nejdříve vydat na cestu do dračího města, naverbovat co nejvíce schopných bojovníků a pokusit se překazit jeho zvrácené plány.“ „Jistě Drone, vyrazíme ihned, znám několik schopných lidí, kteří nám pomohou. Možná by pomohl i Ardanos z Markasu, už pěknou dobu si dělá zálusk na královu hlavu …
Dron a Opius přišli do dračího města, každý zvlášť a v doprovodu početných družin.
Mezi oba starci vznikl spor a město se rozdělilo na dva tábory. Na pár dní bylo vyjednáno křehké příměří. Od místních obyvatel se dozvěděli, že král s jeho muži se zde objevili asi před týdnem a usídlili se v polorozpadlé pevnosti ze starých válek mezi světlem a temnotou. Poté co se král rozhodl podstoupit jakýsi temný rituál čtyři z jeho mužů utekli a schovali se ve městě. U krále zůstali jen ti nejvěrnější.
Den na to obě armády rozložily své tábory pod pevností a připravovaly se na bitvu. Osud království je zase jednou v rukou nevyzpytatelné válečné štěstěny. Odvážní bojovníci i krvežíznivý žoldáci stojí osamoceni v temnotách noci a připravují se na to co s sebou přinese zítřejší svítání. Dnes možná zažijí poslední rozhovor s přáteli, naposledy políbí markytánku, nebo pohlédnou do zářivého světla vycházejícího slunce. Jen jedno je jisté – smrt, nebo sláva! Dnes večer se naposledy sejdou Dron s Opiem v ohnivém kruhu, vyjasní si plány boje a ujistí se v dočasném příměří. Vůdce vítězné armády se pak stane správcem země a držitelem koruny. Ráno již byli všichni připraveni, co je však čeká za zdmi temné tvrze nevěděl nikdo.

Přihlašte se ještě dnes! Elektronická přihláška KLIKNI ZDE

Pravidla a program najdete zde, klikni zde!
Inspiraci na kostýmy hledejte tady (klikni).
Plánek na výrobu meče a luku je tady (klikni)!

Svitky kouzel pro zájemce o roli kouzelníka najdete tady (klikni)!

Kde se akce koná: Čermná ve Slezsku, táb. základna PS Kamenec.
Odjezd: pátek 14. října 2011, vlakem.
Sraz k odjezdu: 14.10. 16:00 v prosklené hale na nádraží Ostrava, Svinov. - odjezd 16:45, přestup 17:05-17:12 Such.- Čermná – 18:18
Návrat: v neděli 16. října 2011, příjezd v 13:07 na nádraží Ostrava-Svinov. Odjezd vlaku z Čermné – 11:33
Co s sebou: spacák, karimatku, oblečení na celý víkend (kostým), pevnou obuv, ešus a lžičku, baterku, pláštěnku, jídlo na pátek večer.
Cena: 380,- Kč (členové PS: 280,- Kč). Cena zahrnuje jízdné vlakem tam a zpět, jídlo v sobotu celý den a v neděli ráno, ubytování, rekvizity ke hře.

Kontakty:
Jan Blačinský (Cwak), Tel. 725980377, e-mail: blacinsky@sieza.cz