DRAKIJÁDA

Termín: 09.10.2010 - 09.10.2010, Začátek: 10:15
Místo: ČERMNÁ VE SLEZSKU - TÁBOROVÁ ZÁKLADNA, Počet lidí: 10, Organizátor: Petr Luzar, Vložil: Petr Luzar

DRAKIJÁDA

 

Děkuji všem, kteří byli na letošní drakijádě za účast a plné nasazení při výrobě a pouštění draků. Počasí vyšlo 100 %, i když to chvilku vypadalo, že se mlha nezvedne. Nakonec se zvedla a louka na Kamenném poli se rozzářila paprsky babího léta. Vítr foukal přesně, jak měl 4 – 8 m/s. S tahem 5 – 7 Kg na silon. Prostě ideální stav pro drakijádu. Soutěžících – 27 draků viselo na obloze, jako když je namaluje. Souboj o první místa byl těžký, protože zkušenosti a zápal účastníků je velký, takže nejdelší let 1 km se již do příštího roku bere jako standart. Dva m2 pro největšího draka je taky překonáno a takto bych mohl pokračovat u všech vyhlášených soutěží. Musím pochválit obsluhu kuchyně, která se snažila, seč mohla a byla opravdu velmi snaživá a pro věc udělala maximum. Běhat za účastníky s pohoštěním až na pole vyžaduje opravdu nasazení a zapálení pro věc. Realizační tým si letošní drakijádu užil od pátku až do neděle, sobotní západ slunce na táborovém hřbitově má pokaždé něco do sebe a nedělní sběr hřibů s procházkou do roklinky, stavbou hráze přes potok a nádherné barvy podzimu změnil celý realizační tým v bandu romantiků. Dokonce Tom stihl pořezat a naštípat tu hromádku klád za umývárnou, Jenda uložit do dřevníku, takže se zase trochu něco udělalo. Což mi tady naznačuje, že je čas na velkou dřevo brigádu, protože je zvykem mít ten dřevník plný a vypadá to, že dřeva je na dva víkendy.
Doktor

 

KAMENECKÁ DRAKIJÁDA 2010
Začínáme:
9.10. V 10 HODIN 10 MINUT 
 
Místo konání:Čermná ve Slezsku - táborová základna P.S. Kamenec
Začátek akce: 10hod 10min
Konec: 14hod 14min - po té bude následovat vyhlášení vítězů a předávaní cen
Doprava: dopravu si účastníci zajišťují sami – možno vlakem nebo vlastními vozidly (vítáni jsou rodiče s dětmi). V případě, že některé děti nebudou mít možnost doprovodu rodičů a budou se chtít akce zúčastnit je zajištěno ohlídání těchto dětí při dopravě a po celou dobu výletu od předání do převzetí dítěte. V případě zájmu kontaktujte mailem na luzar.petr@seznam.cz nebo tel:  603277712 Děti je v případě přespání nutno vybavit spacím pytlem a karimatkou bude upřesněno osobně. Pozor kapacita budovy je 45 míst!
Jedna noc rovná se 50Kč. Členové Kamence zdarma!  V případě zájmu přespání objednávejte na luzar.petr@seznam.cz i členové!
Ubytování: je možno i ve vlastních stanech na místě. Zdarma!!
Strava: stravu si účastníci zajišťují sami.  V průběhu dne bude zajištěn zdarma teplý čaj po celou sobotu. Na místě je pitná voda.
Na místě bude možno jako vždy zakoupit vynikající guláš s chlebem!!
Ceny: soutěží se o deset výstavních dračích mláďat. Druh – Druhů je letos více. Od vodních, lesních, skalních až po Čínského ohniváče.
Přihláška a poplatek :   účastnický poplatek 7 Kč bude vybírán na místě v den konání, před zahájením soutěže. Na místě samém budete moci svého draka zaregistrovat pod svým vlastním pořadovým číslem a jménem
Pořadatel akce : za P. S. Kamenec – Petr „Doktor“ Luzar a oddíl Draci. 
Pravidla soutěže
1 Výherce různých disciplín určuje 5-ti. členná nezávisle, závislá komise, určená na místě v den konání soutěže, předsedou komise Doktorem - Petrem Luzarem .
Každý člen komise má jeden hlas. Předseda komise má hlasů pět. Komisaři a předseda jsou zároveň rozhodčí v průběhu soutěží
2 Začátek soutěží bude vyhlášen po zaregistrování většiny účastníků. Začátek a konec bude vyhlášen táborovým zvonem.
3. Komisaři a předseda se mohou zúčastnit soutěží
4. Komisaři mají právo udělit pokutu.
5. Soutěží se v těchto disciplínách:
1) o největšího draka (počítají se m2 trupu draka, ne ocasu)
2) o nejmenšího draka (drak musí být schopen létat nejméně 10 minut ve výšce nejméně 10m.)
3) o draka, který vyletí nejvýš (počítá se délka provazu nebo silonu)
4) o draka, který vydrží létat nejdéle (počítá se časová délka letu, jediná disciplína, která nemusí být ukončena v den konání)
5) o draka, který bude mít nejvíce zničující pád (započítávají se pouze úrazy draka, které jsou způsobena letem draka, ne majitelem draka)
6) o nejkrásnějšího draka
7) o technicky nejsložitějšího draka
8) o nejhoršího draka (tzv. šit drak)
9) o nejveselejšího majitele draka
10) pozor letos bude dražba draka!!!
6. Soutěže se mohou účastnit všichni draci, hodnoceni, ale budou pouze draci domácího chovu, draci kupovaní hodnoceni nebudou. Na majitele draků kupovaných se bude hledět s opovržením a posměchem.
7. Přihlašovací účastnický poplatek za draka je 7Kč.
8 Draci nepojmenovaní a bez uhrazeného účastnického poplatku nebudou hodnoceni.
9. Předseda komise má právo měnit pravidla soutěže kdykoli se mu zachce.
11. Pozor Výherci disciplín z minulých let nemohou vyhrát v disciplínách v, kterých již draka získali. Draci, kteří soutěžili v minulých letech nebudou v disciplínách hodnoceni.
12. V případě špatného počasí (déšť) se akce v termínu 9. 10. 2009 ruší a posouvá o jeden týden dál na 17. 10. 2009. Toto bude oznámeno na stánkách www.pskamenec.cz nejpozději tři dny před konáním drakijády!!!
 
Zde níže jsou fotografie draků, které můžete vyhrát.!
 


Fotogalerie