Zlatokopecká horečka

Termín: 30.04.2010 - 02.05.2010, Začátek: 04:00
Místo: ČERMNÁ VE SLEZSKU - TÁBOROVÁ ZÁKLADNA, Počet lidí: 50, Organizátor: Filip Nowak, Vložil: Petr Luzar

Zlatokopecká horečka

V malém městečku Čermňon City v severním teritoriu státu Silesia se našlo zlato! Několik desítek dobrodruhů prodalo své majetky, nakoupilo potřebné zásoby a vyrazilo za zlatým lákadlem.

Sešlo se zde 9 zlatokopeckých part, které úderem desáté hodiny ranní vyrazily ke zlatonosnému potoku hledat zlaté nugety. Na pořádek ve městě dohlížel Šerif a jeho konstábli a zpočátku se zdálo, že budou mít lehkou práci, protože zlatokopové mírumilovně těžili na svých claimech a o nic jiného se nestarali.

Takový claim neboli zábor je přesně označený kus potoka. Musí být označen třemi kolíky - první je s jedním zářezem, druhý má dva zářezy a třetí poslední je opatřen třemi zářezy. Na prostředním kolíku je pak umístěno "těžební právo", které vydává Vládní Komisař. Bez tohoto důležitého papíru nesmí nikdo na svém záboru těžit.

Vytěžené zlato pak zlatokopové v bance měnili za čermenské peníze - Pesosy. Ty pak mohli utrácet v Saloonu za dobrůtky a pití. K pití zde byla oblíbená O'Prádova Kolaloka a také Mc'Mentholyho Menth-Cola, nejžádanější pití ve městě.

Nejbohatší zlatokopkou ve městě se během dopoledne stala dvojice Lucka, Julča a to díky chybě bankéřek, terý se spletl o nulu a místo 13500 pesos jim vyplatil 135000,- pesos! 
To se samozřejmě rychle rozkřiklo a kdejaký vykuk se pak snažil bohaté paničky připravit o jejich peníze. Někteří jim nabízeli své služby, hrobníkovi pak stačilo jen počkat až je nějaký desperát zastřelí gumpuškou a budou nuceny zaplatit tučný obnos za pohřeb. 

I kněz si pak přišel na své, když dával nebohým paničkám požehnání spolu s novým životem.

Odpoledne se už mezi zlatokopy začínali vylupovat pochybné existence a desperáti, což začalo vyloupením banky během oběda. Lupiče se nikdy nepodařilo dopadnout a nyní již můžu prozradit, že tu promyšlenou loupež provedl v nestřeženém okamžiku hrobník Doktor... Kdo by to do něj řekl, že?

A samozřejmě už začalo docházet k různým potyčkám a přestřelkám. Brzy po obědě šerif Cwak obvinil Lulu ze spáchání hrdelního zločinu. Vládní komisař Phil Mc'Mentholy pak předsedal soudu, kde porotoa po chabém výkonu žalobce Lucky a mistrném výkonu obhájkyně Kiki nakonec Lulu osvobodila.

Lulu si to ovšem nenchala líbit, nespokojila se s osovobozujícím rozsudkem a obratem podala žalobu na stát pro "psychickou újmu na zdraví". Celý soudní proces "Lulu versus stát" můžete shlédnout na filmu, který je umístěn pod tímto článkem.

Později odpoledne skupina desperátů doslova vystřílela celé město. První řež přežil jen vládní komisař a několik málo zlatokopů. Mezi nima ovšem také Billy the Kid, který se poté co jej vládní komisař vyzval, aby mu pomohl odnést zástupce Šerifa k hrobníkovi vytasil gumpušku a milého komisaře odpráskl. 

Pak nezbylo než vyhlásit všeobecné oživení veškerého osazenstva, neboť hra se dostala do mírně patové situace.

Navečer se pak odehrálo několik tradičních gumičkových bitev. Rozdělili jsme se na dvě družstva - dospělí proti dětem a proběhlo několik kol dobývání přístřešku. Dlužno přiznat, že dětské družstvo tentokrát porazilo dospělé na celé čáře. 

Večer pak všichni zlatokopové v saloonu krátili čas hraním hazardních her o Pesosy a utrácením za dobrůtky a pití v baru. V provozu byla také ruleta pod vedením profesionálního krupiéra Hafa.
 

Fotky z akce prozatím od Lulu, která byla nejrychlejší a najdete je zde: http://oddil-stopa.rajce.idnes.cz/Zlatokopecka_horecka/

Fotky od Cwaka zde: http://cwakkamenec.rajce.net/2010_05_02_Zlata_horecka

Film je zde!

Pro přehrání videa se ujistěte, že máte nainstalovaný Flash Player ve verzi 10.0.0 nebo vyšší.

Pokud má někdo zájem shlédnout film ve vyšším rozlišení a kvalitě, ozvěte se. Vypálím to na DVD nebo nakopíruji na nějakou flashku.

Kwak