BRIGÁDA IV

Termín: 04.04.2008 - 06.04.2008, Začátek: 20:34
Místo: Čermná ve Slezsku, Počet lidí: 20, Organizátor: Lukáš Sadovský, Vložil: Lukáš Sadovský

Brigoška upět na úrovni (asi páté třídy pomocné školy) trochu zmatků a nedorozumění při předávání informací, ale nakonec se vše jakož takož stihlo. Mlaďochů bylo nakonec jen sedm + dva bratranci bratrocvakocwaci (naštěstí). Vražedná kombiné těch nej – genů Caka a Cwaka ve dvou malých tasmánských čertech. Chce to příště dva řetízky a takové malé oboječky. Krom toho že natřeli nové palubky hnědou barvou, poshazovali a rozbili tvárnice za barákem, natřeli bílou barvou vše co natřít šlo, rozšlápli nástěnku, vypustili z várnice pití pro všechny postříkali vodopuškami kdeco a kdekoho nakonec vše dobře dopadlo, přežili jak oni, tak všichni okolo. Jasná nedůsledná výchova matek.

Rozdělalo a nedokončilo hodně prací. Sádrovali jsme, dělali příčku + usadili futra v horním malém pokoji, zabudovali klapky a ventilátor v kuchyni, vymalovala se spodní zadní místnost a vytřela na hrubo. Natřeli se okenice a rámy na hnědou. Plno malých věci, které nejdou vidět a taky se vymalovalo první vrstvou jídelna, ta vidět jde a hodně. Škoda, že mlaďoši barvu neředili, nemusela by se teď škrábat pracně dolů. Bude to chtít na příště jednoho hlídače a vysvětlovače našim mladým brigádníkům, ale já to být nemohu jsem moc vznětlivý a nerad by jsem někoho při pracovní výchově zranil. Ale i tak jsem rád, že byli všichni, kteří byli protože čím více lidí i těch méně zručnějších, tak tím více práce je dřív hotovo.

Počasí vyšlo. Vyzkoušel se na spaní horní velký pokoj a i když v krbu v noci vyhasne, tak je ještě ráno teplo. Pozor ze střechy spadlo pár pásů – je to tu šlendrián, přibíječu se projevil. Musí se to tento týden opravit. Má být pěkně, tak myslím, že nás bude hodně. Chce to dlouhý žebřík.

Zúčastnili se a pracovali:

Pátek: Cak , Doktor 2 BH

Bára, Adam, Michal, Matouš, Šimon, Olda, Adam po 1. BH

Sobota: Bára, Adam, Michal, Matouš, Šimon, Olda, Adam, Lucka po 7 BH

Cak, Cwak, Doktor, Lačo po 8 BH

Neděle: Bára, Adam, Michal, Matouš, Šimon, Olda, Adam, Lucka, Lačo, Doktor po 1 BH.

Ještě přijela Jana s Bebe a dědeček na sobotu a zapomněl jsem ještě na ty dva bratrance. Dohromady v sobotu na oběd 14 lidí. Vařilo se společně a vyšlo na všechny, pro informaci jedna porce kuře s bramborem a polévka na 30 Kč což je levný způsob, jak vyřešit jídlo pro všechny do budoucna a ušetřit čas u Marušky.