Dračí město

Termín: 23.10.2009 - 25.10.2009, Začátek: 19:00
Místo: TZ Čermná ve Slezsku, Počet lidí: 50, Organizátor: Míša Jahůdková, Vložil: Petr Blačinský

Dračí město

Slunce líně klesalo pod západní horizont kamenité pouště a osvětlovalo zelený zasněžený pás keřů v údolí řeky. Byl chladný podzimní večer. Všude již ležel sníh. Zima tento rok přišla o něco dřív. Zdánlivě poklidná atmosféra však klame, smrt číhá všude okolo.

 Ve vesnici bys už venku nikoho nepotkal, všichni obyvatelé malé vesničky se tísnili v kovárně. Byl to tady největší dům a na víc, zde bylo v tomto chladném období nejvíce teplo. Lidé seděli v kruhu okolo výhně a poslouchali vysokého muže. Byl to Dron. Dron vypravěč – ceremoniář. Člověk, který chodí po zemi a vypráví příběhy. Nikdo přesně nevěděl, kdo to je, odkud pochází a jaké je rasy. Zkazky o něm se lišili, ale každý věděl, že se těší velké úctě u všech tvorů. Pro tuto lidskou vesnici to byl velký zážitek, že je Dron vypravěč navštívil.

Dron zrovna stál u výhně a popisoval Urgala tvora, kterého tito lidé nikdy neviděli, ale již o něm slyšeli. Nejmenší urgal je vysoký asi tolik, ukázal Dron rukou nad hlavu a postavil se na špičky. Na hlavě jim vyrůstají rohy a oblékají se do kožešin. Dokážou běžet i dva dny v kuse. Mají ohromnou sílu. Jejich smyslem života je boj. Na tom je založen celý jejich život. Bojují obrovskými kladivy, kterými drtí brnění a kosti svých nepřátel jediným úderem. Když urgalové přepadnou vesnici, jsou nemilosrdní a každého zabijí.

Žena v rohu místnosti podvědomě stiskla své dítě, které ji spalo v náruči.

A co trpaslíky, trpaslíky jsi viděl? Mladík nejblíže Drona se začervenal. Nechal se strhnou Dronovým vyprávěním a teď se styděl, že neprojevil dostatek úcty.

Ano viděl a dokonce jsem měl čest u nich pobývat. Žijí v horách, a když říkám v horách, tak to myslím doslovně. Své obydlí si kopou ve skalách a budují spletité chodby v útrobách skal, přímo celé města. Mají obrovské bohatství. Zlato, stříbro, drahé kamení, diamaty to vše mají ze skal v kterých žijí. Sice jsou svým vzrůstem malí, ale ještě nikdy jsem neviděl žádného trpaslíka ustoupit z boje. Raději padne nežli by mohl někdy někdo říct, že trpaslík je zbabělec.

A kam vlastně jdeš, Drone vypravěči? Oslovil starosta vesnice Drona.  Kam míří tvé kroky?  Dron pohlédl muži do očí. Krane, ty to nevíš? Celá země, všichni tvorové míří do dračího města. Vyslanci všech tvorů jedou na velkou radu země. Bude volba krále země. K tobě se nic nedoneslo, Krane? Kran stál a díval se nepřítomně před sebe. Volba krále? Dračí město? V hlavě mu běžely vzpomínky. Tolik krve a utrpení. Lehce se otřásl. Je to již dlouho co se vrátil z dračího města a rozhodl přestěhovat celou svou vesnici do hor a začít znovu. Tenkrát to bylo rozhodnutí, proti celé radě vesnice, ale ukázalo se správné. Ti co tenkrát zůstali, zemřeli. Skřeti celou vesnici vypálili a ti co přežili, odvedli neznámo kam. Tenkrát po vraždě Drakobije nastala zlá doba.

A kdo má být králem Drone? Kdo bude nástupcem Drakobije? Dronova tvář se změnila. Šlo vidět, že odpověď nezná. Víš, mám velkou obavu, že to nebude jednoduché. Každý druh tvorstva v této zemi chce, aby zrovna od nich byl někdo králem. A ani sami mezi sebou nemají jasno. Každý rod, každý klan ze všech tvorů této země má své cíle a záměry. Intrikují mezi sebou. Bude to opravdu těžká volba. Celá země je ve válce a každý chce urvat co nejvíce moci. A mým úkolem j na velké radě představit všechny ty, kteří se ucházejí o královský trůn. Je to úplně jiné, nežli to bylo doposud, k moci se derou ti, co bys o nich před lety nikdy neslyšel. Staří vůdcové jsou slabí, mladí vůdci intrikují. Bude to těžká volba, Krane. Doslechl jsem se, že objevili noví draci. Že existují další dračí vejce. Že Cakusava má něco co může rozhodnout. I Trpaslíci našli indicie, které chtějí přinést na volbu krále a tím získat většinu. Elfové spoléhají na to, že je podpoří dračí jezdec se Zafirou. Kordan syn Drakobije získal na svou stranu Urgaly, ale šlechtici jdou proti němu. Je to tak složité, že odpověď dnes nezná nikdo. Tuším, že se něco semele a že by se to mohlo, zvrtnou. Příměří je, tak křehké, že bych na něj nevsadil ani půl tolaru.

A ty koho budeš podporovat Drone? Lidi? Elfy? Nebo koho? Já Krane, já? Nikoho. Můj osud je jiný, bylo mi předurčeno být ceremoniář a to je mé poslání. Zítra odjíždím do dračího města připravit volbu krále.

V místnosti zašumělo. To mladíci postrkují hocha, co již dnes jednou Drona přerušil svou otázkou o trpaslících.

Pane? Nechcete doprovod? Pojedeme s Vámi. Chceme být u toho. Asi patnáct mladíku souhlasně kývalo hlavami.  Nastalo ticho, šlo vidět, že starším vesnice se tohle nelíbí. Vesnice by byla oslabena, ale nikdo si nedovolil vůči Dronovi dát protest. Všichni čekali, co řekne.

Odjíždím za rozbřesku, je na Vás jestli chcete jet se mnou, ale teď už se s Vámi musím rozloučit a jít se připravit.

 

Nové: Inspiraci na kostýmy najdete zde.
Nové: Zde je návod na meč a luk (pro otevření potřebujete Adobe Acrobat Reader)

Víkendová bojová hra pro děti od 12ti let.

Nové:  "Zdálo se mi to? To není možné!" Cítí, jak se mu zrychlil tep. "Vždyť mají být všichni krom malé Zafiry mrtví." Nezdálo. Zašustění dračích křidel, teď uslyšel zřetelně. Otočil se, jestli někdo jiný neslyšel to co on. Všichni byli, ale uvnitř. Vydal se směrem odkud, naposledy slyšel draka. Na louce, kde ještě dopoledne probíhaly boje, jej uviděl. Stál tam v plné kráse.

Černo zlatá kůže s tmavě červenými šupinami se leskla v záři měsíce. Zřetelně poznal, že je to samec. Drak se díval jiným směrem, nežli stál Drakobij. Na obloze totiž kroužili další dva draci. Myšlenky v hlavě se mu rozeběhli jako stádo koní. To není možné. Musel by to přeci vědět. Tři draci. A bez jezdců. Druh, který neznal a ani nikdy o podobném neslyšel. Co teď? Nebude mít tahle zpráva vliv na volbu krále? Na jeho volbu? Musí zjistit, komu draci patří a zajistit si přízeň jejich jezdců, tak jako Denisy nového dnešního dračího jezdce.

Narovnal se, protože do teď, byl přikrčen za keřem, nadechl a ucítil typický zápach, ale to bylo poslední, co ve svém životě ucítil. Tenká dýka polovida mu zajela zezadu do srdce a on budoucí král, vítěz dnešní bitvy, klesl bez hlesu k zemi mrtev. V tu chvíli se polovid zjevil. Stál nad svou objetí s křivým posměšným úšklebkem. Ti lidé, nikdy se nenaučí si dávat pozor na svá záda. Co to je za druh, ten člověk? Pomyslel si polovid a opět zmizel.

Ještě v noci bylo mrtvé tělo budoucího krále Drakobije objeveno. Tenká nit příměří a klidu byla přetržena. Vrah se nenašel. A ani kouzelníci neuviděli ve věštbách nic, co by osvětlilo tuto vraždu.

V zemi opět zavládl zmatek. Nikdo nevěřil nikomu, každý podezříval toho druhého. Intriky, podvody a vraždy. Vůdci klanů opět začali mezi sebou bojovat o území a bohatství těch druhých. Nastala doba temna a strachu.

 

Až byla svolána velká rada všech druhů tvorů. Do všech koutů země se vydali poslové, aby šlechticům klanů dali zprávu, že všichni se sejdou a zvolí si jednoho jediného krále, který nastolí pořádek v zemi.

A ten den se blíží. Všichni se připravují na volbu krále. Každý šlechtic a vůdce tajně domlouvá přízeň druhých a potají intrikuje. Každý chce být králem země. Každý sbírá trumfy a verbuje bojovníky či verbež. Každý chce radu přesvědčit, že je ten, který má největší bohatství a největší armádu, aby byl zvolen.

Velký den se blíží a křehké příměří může být kdykoli přetrženo. Elfové ve svých neproniknutelných lesích, trpaslíci ze skal, obrovští urgalové ve svých vesnicích, lidé z měst a vesnic, skřeti ze stepí i prodejní polovidi ti všichni se připravují vyrazit k dračímu městu na shromáždění, kde bude zvolen král země.

Pokud je Ti 12 a více let, neváhej a přihlaš se do hry! Jsi-li mladší, zavolej některému z organizátorů. Vezmeme i mladší, pokud je známe z našich táborů a usoudíme, že tuto fyzicky náročnou hru mohou zvládnout. 

Vymysli si své jméno bojovníka, rasu (člověk, elf, hobit, troll apod.). Připrav si kostým středověkého bojovníka podle postavy, kterou sis vymyslel(a). Kostýmy nejsou povinné, ale Tvá snaha může být odměněna hned na začátku hry! Ve hře jsou tři úrovně: 1. verběž, 2. bojovník, 3. šlechta. Všechny děti začínají na začátku na 1. úrovní s jedním životem. Pokud se však předvedeš ve skvělém dobovém kostýmu můžeš být ihned povýšen(a) na druhou nebo i třetí úroveň a mít hned od začátku více životů! Můžeš si také vyrobit brnění z nějakého vhodného materiálu - karton, kůže, jekor. Sleduj tyto stránky, během několika dnů sem přidáme odkazy na návody na výrobu zbraní, brnění apod. Každá vlastní zbraň bude muset být před hrou schválena, zda je dostatečně bezpečná.

Kde se akce koná: Čermná ve Slezsku, táb. základna PS Kamenec.
Odjezd: 16:00 nádraží O-Svinov
Návrat: 13:20 nádraží O-Svinov
Co s sebou: spacák, karimatku, oblečení na celý víkend, pevnou obuv, ešus a lžičku, baterku, pláštěnku, jídlo na pátek večer.
Cena: 400,- Kč (členové PS: 300,- Kč). Cena zahrnuje jízdné vlakem tam a zpět, jídlo v sobotu celý den a v neděli ráno, ubytování.

Nové: Pravidla hry najdete zde.

Kontakty:
Petr Blačinský (Cak) - tel. +420 724138622, e-mail: petr.blacinsky@vitkovice.cz

Neváhejte a přihlaste se již dnes! Počet míst je omezen. Elektronické přihlášky jsou zde.

 Fotogalerie

Cakusava sam stojí tu sám sám sobě sam.

Kamelius stříbrný vítr.

Trpaslík zvaný sekera

Opius z Liamu - kouzelník třetí urovně

Elf Kubulos

Urgal zvaný kladivo. Jak jinak že?

Kordan syn Drakobije

Elfka - startlusškarvel

Plzner z rodu Urgvelů

Hobitek z Hobitova

Dva vánoční skřítci ve vlaku

Hobitek

Jenda

Menší vizážní úpravy

Mates udatný

Nahazování magů

Elfí bojovnice Eva, která nepřítele zničí záchvatem smíchu

Magič Eva

Válečník Čejča

Pilsner z rodu Urquell

Pája Pražský

Míša

Mates

Opius z Liamu

Kamelius stříbrný vítr, když to ještě byla sranda

Urgal zvaný kladivo, když ještě měl oba rohy

Urgal zvaný kladivo už bez jednoho rohu

Trocha kouře

Kindoši

Pasování Kuby

Po boji

Kamelius stříbrný vítr alias invalida

Únava po boji se na některých začala hodně rychle projevovat

Velký dřevorubec

O něco menší dřevorubec

Nejmenší dřevorubec