DRAKIJÁDA

Termín: 08.10.2011 - 08.10.2011, Začátek: 10:15
Místo: ČERMNÁ VE SLEZSKU - TÁBOROVÁ ZÁKLADNA, Počet lidí: 50, Organizátor: Petr Luzar, Vložil: Petr Luzar

DRAKIJÁDA

 

Tiskové prohlášení k DRAKIJÁDĚ 2011
Poslední info k drakijádě. Jelikož se počasí stále mění, tak i drakijáda se oficiálně potvrzuje, ruší a znovu potvrzuje. Což znamená do poslední chvíle letos a to přesně do 10hod 10 min 8. 10. 2011 nikdo ani já nebudeme vědět, jestli ano nebo ne. Jelikož na čermnou už jede většina už dnes v pátek, tak bude po cestě přikoupen matroš na případnou brigádu a Cak vezme promítání pro děti – Vetřelec 4.
Takže si vezměte nějaké ingredience na teflon párty. Kdo neví co je teflon párty, tak se ptejte těch, co to ví.
KAMENECKÁ DRAKIJÁDA 2011
Začínáme:
8.10. V 10 HODIN 10 MINUT 
 
Místo konání:Čermná ve Slezsku - táborová základna P. S. Kamenec
Začátek akce: 10hod 10min
Konec: 14hod 14min - po té bude následovat vyhlášení vítězů a předávaní cen
Doprava: dopravu si účastníci zajišťují sami – možno vlakem nebo vlastními vozidly (vítáni jsou rodiče s dětmi). V případě, že některé děti nebudou mít možnost doprovodu rodičů a budou se chtít akce zúčastnit je zajištěno ohlídání těchto dětí při dopravě a po celou dobu výletu od předání do předání dítěte. V případě zájmu kontaktujte mailem na luzar.petr@seznam.cz nebo tel:  603277712 Děti je v případě přespání nutno vybavit spacím pytlem a karimatkou bude upřesněno osobně. Pozor kapacita budovy je 45 míst!
Jedna noc rovná se 50Kč. Členové Kamence zdarma!  V případě zájmu přespání objednávejte na luzar.petr@seznam.cz i členové!
Ubytování: je možno i ve vlastních stanech na místě. Zdarma!!
Strava: stravu si účastníci zajišťují sami. V průběhu dne bude zajištěn zdarma teplý čaj po celou sobotu. Na místě je pitná voda.
Na místě bude možno jako vždy zakoupit vynikající guláš s chlebem!!
Ceny: soutěží se o deset výstavních dračích mláďat. Druhy draků: druhů je letos více. Od vodních, lesních, skalních až po Čínského ohniváče.
Přihláška a poplatek:   účastnický poplatek 7 Kč bude vybírán na místě v den konání, před zahájením soutěže. Na místě samém budete moci svého draka zaregistrovat pod svým vlastním pořadovým číslem a jménem draka.
Pořadatel akce: za P. S. Kamenec – Petr „Doktor“ Luzar a oddíl Draci. 
Pravidla soutěže
1 Výherce různých disciplín určuje 5-ti. Členná nezávisle, závislá komise, určená na místě v den konání soutěže, předsedou komise Doktorem - Petrem Luzarem .
Každý člen komise má jeden hlas. Předseda komise má hlasů pět. Komisaři a předseda jsou zároveň rozhodčí v průběhu soutěží
2 Začátek soutěží bude vyhlášen po zaregistrování většiny účastníků. Začátek a konec bude vyhlášen táborovým zvonem.
3. Komisaři a předseda se mohou zúčastnit soutěží
4. Komisaři mají právo udělit pokutu.
5. Soutěží se v těchto disciplínách:
1) o největšího draka (počítají se m2 trupu draka, ne ocasu)
2) o nejmenšího draka (drak musí být schopen létat nejméně 10 minut ve výšce nejméně 10m.)
3) o draka, který vyletí nejvýš (počítá se délka provazu nebo silonu)
4) o draka, který vydrží létat nejdéle (počítá se časová délka letu, jediná disciplína, která nemusí být ukončena v den konání)
5) o draka, který bude mít nejvíce zničující pád (započítávají se pouze úrazy draka, které jsou způsobena letem draka, ne majitelem draka)
6) o nejkrásnějšího draka
7) o technicky nejsložitějšího draka
8) o nejhoršího draka (tzv. šit drak)
9) o nejveselejšího majitele draka
10) pozor letos bude dražba draka!!!
6. Soutěže se mohou účastnit všichni draci, hodnoceni, ale budou pouze draci domácího chovu (vlastní výroba), draci kupovaní hodnoceni nebudou. Na majitele draků kupovaných se bude hledět s opovržením a posměchem.
7. Přihlašovací účastnický poplatek za draka je 7Kč.
8 Draci nepojmenovaní a bez uhrazeného účastnického poplatku nebudou hodnoceni.
9. Předseda komise má právo měnit pravidla soutěže kdykoli se mu zachce.
10. Před zahájením proběhne uváděcí ceremoniál, kde mohou majitelé draků vyzvednout a předvést vlastnosti svého draka. Pozor omezeno časovým limitem 5 min. na jednoho draka.
11. Pozor Výherci disciplín z minulých let nemohou vyhrát v disciplínách, v kterých již draka získali. Draci, kteří soutěžili v minulých letech, nebudou v disciplínách hodnoceni.
12. V případě špatného počasí (déšť) se akce v termínu 8. 10. 2011 ruší a posouvá o jeden týden dál na 15. 10. 2011. Toto bude oznámeno na stánkách www.pskamenec.cz nejpozději tři dny před konáním drakijády.